Lietuvos antidopingo agentūra, reaguodama į viešai pasirodžiusius diskvalifikuotos sportininkės Ievos Adomavičiūtės ir jos atstovų komentarus dėl maisto produktų įtakos teigiamam dopingo kontrolės testui, nori informuoti, kad tai yra tik nepagrįstos ir neįrodytos sportininkės gynybos versijos.
Maisto produktuose, kuriuos sportininkė teigia valgiusi, nebuvo nustatyta jokių draudžiamųjų medžiagų. Sportininkės nurodomas laukinis imbieras, kuriame galima rasti draudžiamųjų medžiagų, yra visai kitas augalas, nei tas, kurį dauguma vartojame kasdien, ir jis Lietuvoje net nėra naudojamas. O daugumos mėgstamoje imbierų ar žalioje arbatoje nėra nustatyta jokių draudžiamųjų medžiagų.
Nepaisant to, mes visada raginame sportininkus būti atsargiems naudojant įvairius žolelių preparatus ar papildus iš Rytų šalių ir geriausia jų vengti, nes sportininkas atsako už tai, kas patenka į jo organizmą.
Sportininkės mėginyje rastas higenaminas dažniausiai randamas prieštreniruotiniuose ir svorio metimui skirtuose papilduose.
Be to, prieš kelis metus Pasaulinė antidopingo agentūra net nustatė higenamino ribą, nuo kurios radimo mėginyje laboratorijos praneša apie teigiamą dopingo kontrolės testą, taip padėdama sportininkams sumažinti riziką naudojant kai kuriuos produktus per atsitiktinumą gauti teigiamą dopingo kontrolės testą.