2015 m. sausio 1 d. įsigalioja Pasaulinio antidopingo kodelso pakeitimai.

Esminiai kodekso pakeitimai

Naujajame kodekse griežtėja sankcijos už antidopingo taisyklių pažeidimus. Už antidopingo taisyklių pažeidimą pirmąkart sankcija ilgėja – skiriama nuo 2 iki 4 metų diskvalifikacija (šiuo metu taikoma nuo griežto įspėjimo iki 2 metų diskvalifikacija), nebent sportininkas sugebės įrodyti, kad nebuvo tyčinio vartojimo.

Kodekse dopingo kontrolės vengimas numatytas kaip antidopingo taisyklių pažeidimas. Tuo tarpu laikotarpis per kurį praleidžiami 3 testai arba suteikta neteisinga informacija apie buvimo vietą mažėja nuo 18 iki 12 mėnesių, tai reiškia, kad greičiau sueina senaties pažeidimui terminas, tačiau griežtėja sankcija už šiuos pažeidimus – iki 2 metų (buvo 1 metai).

Nacionalinėms antidopingo organizacijoms ir tarptautinėms federacijoms atsiranda prievolė automatiškai pradėti tyrimą, savo jurisdikcijos ribose, prieš sportininką aptarnaujanti personalą, jei nepilnamečio sportininko mėginys teigiamas. Taip pat atsiranda nauja nuostata dėl diskvalifikuotų trenerių ir aptarnaujančio personalo – sportininko bendradarbiavimas su tokiu personalu, jam žinant apie diskvalifikaciją, bus laikomas antidopingo taisyklių pažeidimu, taigi pats sportininkas gali sulaukti sankcijų.

Daugiau informacijos: