Spalio 1 dieną paskelbtas Pasaulinės antidopingo agentūros Draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąrašo atnaujinimas, kuris įsigalios nuo 2023 metų sausio 1 dienos.  Draudžiamosiomis medžiagomis sporte laikomos tokios medžiagos, kurios pagerina ar gali pagerinti sporto rezultatus, žaloja sportininko sveikatą ir kenkia sporto dvasiai.

Svarbiausias pakeitimas Pasaulinės antidopingo agentūros Draudžiamųjų medžiagų ir metodu sąraše yra   tramadolio (opioidinio analgetiko) įtraukimas į jį.  Pasaulinės antidopingo agentūros ekspertai, po kelis metus trukusio stebėjimo kaip medžiagos vartojimas gali veikti sportinius rezultatus, nusprendė, kad ši medžiaga bus draudžiama visose sporto šakose varžybų metu, nes yra didelė rizika atsirasti priklausomybei opioidams,  bei didelė mirtino perdozavimo rizika. Kadangi ši medžiaga  priskiriama vaistams, draudimas vartoti įsigalios tik nuo 2024 metų sausio 1 dienos. Svarbu paminėti, kad skiriant tramadolį  gydymo tikslams, sportininkai gali kreiptis į agentūrą dėl Leidimo vartoti gydymui (daugiau informacijos čia).

Nepaisant keleto nacionalinių antidopingo agentūrų prašymų peržiūrėti THC – tetrahidrokanbinolio – aktyvaus kanapių junginio draudimą varžybų metu, Pasaulio antidopingo  agentūros ekspertų grupė nusprendė, jog ši medžiaga kelia didelę grėsmę sportininkų, ypač jaunų, sveikatai,  gali sukelti negrįžtamus nervų sistemos pokyčius. Taip pat neatmetama galimybė, kad THC tam tikrais atvejais gali pagerinti sportinius rezultatus, o jos vartojimas kelia grėsmę kitų sportininkų saugumui, bei sporto dvasiai, todėl ši medžiaga išlieka draudžiamųjų medžiagų varžybų metu sąraše ir priskiriama medžiagoms, kuriomis piktnaudžiaujama.

Daugiau informacijos anglų kalba ir pilnus pakeitimus galite rasti: https://www.wada-ama.org/en/news/wada-publishes-2023-prohibited-list

https://www.wada-ama.org/en/resources/world-anti-doping-program/2023-prohibited-list